W uśmiechu jest całe bogactwo człowieka !
czwartek, 28 lutego 2013
Deutschland Deutschland ...
Takk dziś miałam sprawdzian z niemieckiego do którego się wgl. nie uczyłam będzie trzeba go poprawić no ale takie życie. Jutr nie idę do szkoły omija mnie dużo sprawdzianów i w ogóle jest bardzo bardzo dobrze ^^ Generalnie dzień udany w końcu skończyłam komplet podkładek pod kubki teraz suszą się po lakierowaniu jeszcze tylko jutro mały szlif, zapakować i gotowe na prezent. Zanim jednak zapakuje i dam to zrobię zdjęcia i wstawię jutro w poście dziś jestem już zmęczona - 22.26 a ja padam. Jestem bardzo szczęśliwa że już prawie dobijamy do 500 wyświetleń cieszę się że przeglądanie mojego bloga. Piszcie w komentarzach co sądzicie o moich pracach ! :)
środa, 27 lutego 2013
Kuskudama
A więc tak jak obiecałam wstawiam zdjęcie trójwymiarowej "kuli" Kuskudama. Wykonanie jest bardzo proste tylko większość instrukcji jest w języku chińskim więc dlatego polecam tutoriale na youtube nawet bez znajomości języka można się dużo nauczyć. Jeżeli możecie to zostawicie komentarz jak wam się podoba :)
wtorek, 26 lutego 2013
Życiowa monotonność
W pędzie dnia codziennego nie mam czasu już za bardzo tworzyć. Najprostsze rzeczy pochłaniają tak dużo czasu zwykłe wysychanie farby czy kraka. Więc zdjęć z efektów nie będzie bo niestety na razie żadnych nie ma :( Jutro postaram się dodać posta z moją trójwymiarową kulą techniką Kuskudama. Osobiście bardzo mi się to podoba ale nie będę się dziś rozpisywać. Więc kończę na dziś.
Jeżeli jest ktoś kto akurat przegląda mojego bloga i interesują go takie przedmioty ozdabiane techniką decoupage, kule kuskudama czy origami modułowe to razem z moją przyjaciółką i panią od plastyki mamy zamiar zorganizować kiermasz naszych prac które będzie można kupić. Jeżeli na 100 % kiermasz się odbędzie to wtedy powiadomię was o tym w którymś poście. Oczywiście kiermasz odbył by się w Piotrkowie Trybunalskim w Gimnazjum nr 5. Mam nadzieję że w przyszłym tyg. będę wiedziała coś więcej :)
niedziela, 24 lutego 2013
Koniec ferii :(
Dziś ozdobiłam białą świece czarno białą dziewczynką a że mam słabość do dekorowania wstążką to jedna mała kokardka musi się znaleźć ^^
Obok efekty mojej pracy, napiszcie w komentarzu co o tej świeczuszce sądzicie czy wam się podoba czy też nie :)
czwartek, 21 lutego 2013
Uporządkowane pędzle
Zajmując się decu niezbędne są różne rozmiary pędzli ja osobiście i tak nie mam wszystkich, brakuje mi szerokich dużych pędzli jest to duża wygoda przy malowaniu dużych powierzchni czy naklejaniu większych wzorów. Wcześniej takie przybory miałam w dość dużym słoiku oczywiście ozdobionym ale wizualnie nie podobało mi się jak moje narzędzia w nim wyglądają, więc postanowiłam wykonać coś smuklejszego i mniejszego. Kilka razy zmieniałam kolory przemalowywałam statecznie zostały standardowe barwy 1 warstwa ciemny brąz , spękacz, jasna farba kość słoniowa i lawendowy motyw. Bardzo podobają mi się retro przedmioty i zdecydowana większość szkatułek pojemników i pudełek jest właśnie w takim stylu. To by było na tyle. Zachęcam do komentowania, chciałabym poznać co inni myślą gdy widzą te rzeczy :)
Coś do szafy
Kończy się zima < może nie za oknami > zaczyna wiosna i co za tym idzie też porządki. W bardzo prosty sposób można urozmaicić widoki w szafie. Dla mnie super pomysł może nie najtańszy ale wystarczy tylko kilka wieszaczków. Tak o tym prozaicznym przedmiocie w dzisiejszym poście mowa. Ja wybrałam motywy lawendowe i do stworzenia retro klimatu postawiłam na drobne spękania i dla dodania lat użyłam pasty postarzającej z bitumem. Oto efekty :
środa, 20 lutego 2013
Zimnooo ..
Madzia dziękuje za dzisiejsze popołudnie :)
wtorek, 19 lutego 2013
Kwiatowy segregator
2 dniowa praca zakończyła się podobnymi efektami co na tutorialu w http://www.inspirello.pl/, której filmik zainspirował mnie do odnowienia starego segregatora. Projekt bardzo prosty pod warunkiem że zna się jakieś podstawy decoupage. Tutaj macie fachowe przedstawienie wszystkich etapów pracy http://www.inspirello.pl/filmy/19-decoupage-krok-po-kroku-kwiatowy-segregator.html. Zapraszam również do "lajkowania" profilu na facebook-u www.inspirello.pl
A tak prezentują się końcowe rezultaty mojej pracy :)
A tak prezentują się końcowe rezultaty mojej pracy :)
Czarno biała elegancja
Kupiłam to pudełko na chusteczki i początkowo pomalowałam na jasny kolor (kość słoniowa) ale nie miałam pomysłu żaden wzór nie komponował się w ten sposób który chciałam. "Chustecznik" przeleżał w półce ze 2 tygodnie i w końcu znalazłam sposób. Postawiłam na proste kontrastowe kolory oraz finezyjne czarne wzory. Choć kolory na pudełku nie pasują za bardzo do mojego pokoju i tak cieszę się z uzyskanego efektu :)
poniedziałek, 18 lutego 2013
Jak wywołać uśmiech ?
Otóż jest to bardzo proste, opowiem historię która mi się przytrafiła :) Na święta Bożego Narodzenia podarowałam mojej przyjaciółce szczotkę do włosów - bardzo prozaiczna rzecz. Ale jeżeli tak ozdobić szczotkę własnoręcznie ? Wystarczyło trochę chęci, serca i oczywiście przy takich projektach twórczej weny. Wszystko się udało efekty wszyły takie jak sobie postanowiłam. Byłam przy Ani gdy otwierała paczuszkę gdy wyjęła szczotkę i bardzo się ucieszyła. Dla mnie była to najlepsza zapłata. Lubię gdy to co robię podoba się innym i wywołuje uśmiech na ich twarzy. Jestem dumna z tego co robię.
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć czasu.
Prezent który podarowałam przyjaciółce tak mi się spodobał, że postanowiłam sobie też zrobić taką szczotkę. A tak prezentuje się moja "perełka" do włosów.
Szary poniedziałek
Za oknami przygnębiająca pogoda jak to mówią szaro buro ponuro i jeszcze bardzo zimno. Wędrowałam dziś w poszukiwaniu preparatu do spękań ale niestety mimo wielkich chęci nigdzie nie dostałam muszę czekać od wtorku :( Ale na pocieszenie kupiłam kilka ślicznych serwetek.
Nie banalne hobby
Sprawia mi dużo radości gdy ozdabiam przedmioty technika decoupage. Jest to dla mnie odskocznia od codziennego życia . Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale oglądając filmy na http://www.inspirello.pl/ można się bardzo dużo nauczyć. Twórcą tych małych dzieł bardzo dziękuje czerpie z nich inspiracje i nabieram doświadczenia. Swoje prace będę starała się na bieżącą udostępniać :) K.
A oto moja pierwsza skrzyneczka czyli start z decoupage ^^
A oto moja pierwsza skrzyneczka czyli start z decoupage ^^
Subskrybuj:
Posty (Atom)